Retrocegiełka

Szafka pod telewizor ze starego drewna

Szafka pod telewizor to mebel bardzo praktyczny, który może łączyć ze sobą piękny design oraz funkcjonalność. Ozdabia salon oraz eksponuje nasz sprzęt RTV.

Stylowe meble ze starego drewna pod telewizor to nasza specjalność.

Szafki pod telewizor wykonujemy ze starego drewna sosnowego. Stare drewno nadaje każdemu egzemplarzowi niepowtarzalny wygląd, gdyż posiada ono nieregularną strukturę.

Produkcja mebla ze starego drewna to pracochłonny proces, który składa się z kilku elementów. Ważne jest także pochodzenie surowca. Drewno, z którego wykonujemy meble, jest przechowywane w suszarni, gdzie leżakuje w temperaturze dochodzącej do 80 °C, co pozwala pozbyć się wszelkich szkodników i zapewnia odpowiednią jakość surowca.

Warto podkreślić, że proces produkcji  mebli ze starego drewna wymaga dużo pracy ręcznej i zastosowania podstawowych narzędzi stolarskich. Stare deski rozbiórkowe nie mają odpowiedniej wytrzymałości oraz mają tendencję do skręcania i wypaczania, dlatego w procesie produkcji rozcinamy je na lamele o grubości ok. 1 cm i następnie łączymy w jedną płytę w sposób krzyżowy.Elementy boczne, wykonane są w taki sposób aby wzór słoi przechodził na sąsiadujące płaszczyzny. Jest to wyzwanie, ale efekt zachwyca. Trudnością jest także odpowiednie zachowanie naturalnej struktury starego drewna.

Nasze szafki pod telewizor wyposażone są w metalowe lub drewniane nogi.

Metalowe nogi są wytrzymałe i stabilne dzięki zastosowaniu profili zamkniętych. Malowanie proszkowe zapewnia trwałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz korozję. Satynowe wykończenie natomiast dodaje nogom elegancji i współgra z wieloma stylami wystroju wnętrz.

Drewniane nogi  wykonane z solidnego drewna w naszych szafkach RTV to idealne rozwiązanie dla miłośników naturalnych materiałów i tradycyjnego stylu. Wykonane są one z solidnego drewna, co zapewnia stabilność i trwałość mebla. Dzięki temu, że drewno jest materiałem uniwersalnym, pasuje zarówno do nowoczesnych, jak i klasycznych aranżacji wnętrz.

Jeśli zależy Wam na eleganckim, trwałym i niepowtarzalnym meblu pod telewizor, zapraszamy do zapoznania się z nasza ofertą.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *