Retrocegiełka

O firmie RetroCegiełka

Celem naszej działalności jest zachowanie oraz wyeksponowanie piękna starej cegły. Otrzymany przez nas produkt doskonale spełnia funkcję dekoracyjną. Po ułożeniu wygląda identycznie jak ściana z cegły, oddając jej wyjątkowy styl. Nasze produkty są pięciokrotnie lżejsze od tradycyjnych cegieł (proces cięcia), dlatego mają zastosowanie na każdym podłożu i w każdym wnętrzu (płyta GK, zabudowy kominków, styropian). Mogą być stosowane zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz obiektów.

Chcesz dopełnić wystrój swojego mieszkania o surowce inne niż cegły dekoracyjne? Zapraszamy do zapoznania się z ofertą drewna w stylu retro, które pozyskujemy z wiekowych budynków. Jest ono często wykorzystywane w formie płytek, tak jak nasze cegły na ścianę, ale również wykorzystuje się je jako ozdobę na meble. Wszystkie produkty charakteryzują się najwyższą jakością, a używane przez nas materiały są świadkami osobnej historii, która czyni je zupełnie wyjątkowymi pod względem barwy oraz struktury

Od 2019 roku nasza oferta poszerzyła się o produkty wykonane ze starego drewna: lustra, stoliki, stoły, szafki RTV, szafki łazienkowe, blaty.

Kompozycja doskonała
– płytki ze starej cegły i drewno w stylu retro

Pracujemy na surowcu naturalnym, który przez lata poddawany był moczeniu deszczem, opalaniu słońcem oraz suszeniu wiatrem – dlatego jest tak unikalny. Można je wykorzystać zarówno we wnętrzach minimalistycznych, jak i stylizowanych. Doskonale komponują się z płytkami z cegły czerwonej, które również dostępne są w naszej ofercie. W ramach naszych usług proponujemy tani montaż cegieł czy płytek z retro drewna na terenie Warszawy oraz okolic. Skontaktuj się z nami!

Lustra w ramach ze starego drewna

Produkty z serii Holy Wood wykonane są ze starego drewna pozyskanego z historycznych budynków. Dlaczego Holy Wood? Dla nas po prostu Święte Drewno. Często źródłem drewna są stare kościoły, stąd też nazwa nawiązująca do miejsca pozyskania. Ważne jest też nasze podejście do pracy z tym materiałem, jest to nasza pasja. Wykonując tego typu produkty przekładamy rękoma kawał historii. Mamy do tego ogromny szacunek, ale też świadomość, że dzięki nam ten historyczny materiał nie zakończy swojego „życia” jako opał na zimę, lecz nadal jego historia będzie się toczyła. Czasami bywa zaskakująca.

To co przed lata wykonała natura: deszcz, wiatr, słońce, mróz jest niepowtarzalne. Nie da się tego udawać, naśladować. Znane są na rynku sposoby na postarzania drewna, jednak efekt nigdy nie będzie taki sam. Ufamy naturze i do naszych prac używamy  tylko prawdziwe historyczne materiały.