Retrocegiełka

Meble z drewna sosnowego i dębowego.

Meble są nam niezbędne, aby stworzyć przestrzeń do codziennego życia.

Sprawiają, że dom staje się miejscem relaksu, snu oraz pracy.

Idealnie byłoby gdyby były z nami jak najdłużej i przez wiele lat pełniły swoją funkcję.

Wychodzimy naprzeciw potrzebom osób, które są zmęczone częstym wymienianiem mebli lub odkrywaniem coraz to nowych uszkodzeń. Dlatego wykonujemy meble z drewna.

W Retrocegiełce wykonujemy meble z drewna sosnowego oraz dębowego.

Jaka jest różnica między tymi dwoma gatunkami?

Odpowiadamy. Drewno sosnowe jest uważane za bardziej miękkie. Sosna charakteryzuje się także dużą sztywnością i odpornością na wstrząsy. Sosna jest łatwiejsza w obróbce na etapie budowy mebli ze względu na jej bardziej miękki charakter.

Pomówmy o aspektach wizualnych mebli sosnowych. Drewno sosnowe z upcyklingu ma zróżnicowaną barwę oraz widoczne niedoskonałości powstałe w wyniku oddziaływania warunków atmosferycznych. Nigdy nie bejcujemy drewna, nie postarzamy sztucznie. Meble przez nas oferowane to produkty wykonane z naturalnie starego drewna. Charakterystyczne są wyraźne usłojenia z sękami ciemniejszymi niż samo drewno, co nadaje meblom z drewna sosnowego specyficznego wyglądu.

Meble sosnowe są wytrzymałe, odporne. Będą idealne dla osób, którym podobają się wnętrza w stylu rustykalnym lub loftowym.

W Retrocegiełce wykonujemy także meble z drewna dębowego. Są to produkty bardzo trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Jeśli chodzi o wygląd,  wyróżniają się piękną, ciepłą, nieco złotą barwą. Na powierzchni widoczne są niedoskonałości w postaci śladów po gwoździach czy pęknięć, które dla podkreślenia i uwydatnienia ich kształtu są przez nas wypełniane czarną masą.

Nie wiesz, na jakie meble się zdecydować? Zapraszamy do kontaktu. Z przyjemnością doradzimy, bo meble ze starego drewna produkujemy na zamówienie pod konkretne sugestie i oczekiwania klienta.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *