Retrocegiełka

Duża szafka łazienkowa

Mebel ze starego drewna to nie tylko mebel, to historia, która w nim tkwi. Taki przedmiot nie tylko pełni swoje funkcje praktyczne, ale także dodaje specjalnego charakteru. Dzięki temu meble ze starego drewna cieszą się coraz większą popularnością. Szczególnie ciekawą propozycją są duże szafki łazienkowe wykonane ze starego drewna sosnowego.

Duża szafka łazienkowa to mebel, który pozwala na przechowywanie wielu przedmiotów. Pomaga on utrzymać porządek w łazience, a także zapobiec gromadzeniu się kosmetyków i na umywalce lub innych powierzchniach. Dzięki nieregularnej strukturze oraz głęboko wybranym słojom mebel ten prezentuje się wyjątkowo i niepowtarzalnie. Na froncie drzwiczek zachowaliśmy kontynuację usłojenia, co wygląda bardzo efektownie. W szufladzie zamontowaliśmy prowadnice z systemem cichego domyku oraz czarne podłużne uchwyty. Cała konstrukcja szafki została wykonana z drewna, brak elementów stalowych, co nadaje mu specjalnego wyglądu.

Meble naszej produkcji są bardzo trwałe. Aby zapewnić jak najlepszą jakość naszych wyrobów starannie przygotowujemy surowiec. Stare deski rozcinamy na lamele o grubości ok. 1 cm, a następnie w sposób krzyżowy łączymy je w jedną płytę. Elementy boczne są wykonane natomiast w taki sposób, aby wzór słojów przechodził na sąsiadujące płaszczyzny, co tworzy niespotykany efekt.

Przy produkcji mebli ze starego drewna połowa czynności to praca ręczna z użyciem podstawowych narzędzi stolarskich. Każda deska wymaga innego podejścia, innych czynności. Trudnością jest odpowiednie zachowanie naturalnej struktury starego drewna. Jednak wysiłek i praca włożone w produkcję mebli ze starego drewna zwracają się w postaci wyjątkowego przedmiotu.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *